Zbiorniki marki JFC wytwarzane są w technologii formowania rotacyjnego tzw. rotomoulding z jednego elementu. Produkcja odbywa się w Polsce w zakładzie produkcyjnym w miejscowości Karpin 1A, 05-252 Dąbrówka (30 km. za Warszawą w stronę Białegostoku).

Spółka JFC ma wieloletnie doświadczenie i szeroką wiedzę w dziedzinie rotomouldingu. W naszej ofercie znajdują się produkty dostosowane do potrzeb Klienta takie jak: zbiorniki na olej napędowy i AdBlue, poidła dla bydła, skrzynie na piach i sól, pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów, przydomowe oczyszczalnie ścieków. Formowanie rotacyjne jest metodą produkcji umożliwiającą wytwarzanie elementów z tworzyw sztucznych w całości, bez łączeń. W konsekwencji wyprodukowane części charakteryzują się dużą wytrzymałością, są przyjazne dla środowiska i nadają się do ponownego wykorzystania – recyklingu.

technologia JFC Polska

Zalety metody formowania rotacyjnego
  • wyprodukowane elementy nie posiadają naprężeń wewnętrznych (zniekształceń),
  • możliwość produkcji różnych grubości ścianek,
  • możliwość wytworzenia dowolnych kształtów i kolorów,
  • możliwość wtopienia elementów metalowych,
  • wyprodukowane wyroby mogą być poddane ponownemu przetworzeniu – recykling.
Czteroetapowy proces produkcji:
  1. Załadunek granulatu do formy produkcyjnej.
  2. Podgrzanie granulatu w piecu przy równoczesnym obracaniu formą w dwóch prostopadłych do siebie osiach, do momentu przylgnięcia tworzywa litą warstwą do ścianek oddając jej kształt.
  3. Chłodzenie formy w komorze przy jednoczesnym obracaniu do momentu zestalenia tworzywa.
  4. Wyjęcie z formy gotowego produktu.